top of page

O nas

Firma Go-Arte prowadzi m.in. szerokie działania na rzecz popularyzacji muzyki klasycznej i sztuki.

Działalność ukierunkowana jest na promocję utalentowanych adeptów rysunku i malarstwa, oraz upowszechnianiu kultury muzycznej.

 

Realizujemy swoje cele poprzez :

- organizowanie i udział w koncertach i festiwalach

- organizowanie wystaw i wernisaży prac utalentowanych twórców

- współpracę z instytucjami oraz z ośrodkami kultury

 

Go-Arte starannie dobiera specjalistów w swojej dziedzinie, co pozwala stworzyć markę kojarzącą się z wysoką jakością i profesjonalizmem. Wychodzimy z założenia, że muzyka i sztuka jest świadectwem ludzkiej wrażliwości i indywidualności - potrzebę obcowania z pięknem odczuwa każdy z nas.

 

Na zaproszenie Go-Arte wystąpią także, specjalnie dla Państwa soliści związani zawodowo z Teatrem Wielkim Opery Narodowej. W programie najpiękniejsze przeboje operetkowe i musicalowe ze światowego repertuaru. Koncert poprowadzi znany prezenter PR p. Marian Dachniewski.

 

 

Serdecznie zapraszamy do współpracy.

Nutka o Artystach

Związani z naszym projektem artyści z powodzeniem udowadniają, że muzyka i sztuka będąc dziełem różnych narodów, jest wielkim dobrem powszechnym.

Mamiko Ueyama (fortepian)
 

     Mamiko Ueyama pochodzi z Osaki w Japonii. Naukę gry na fortepianie rozpoczęła już w 3 roku życia. Jej niezwykły talent połączony z ciężką pracą sprawił, że bardzo szybko została doceniona jako pianistka, o czym świadczyły kolejne nagrody i wyróżnienia nie tylko w kraju, ale także poza granicami Japonii.
     Po ukończeniu Akademii Muzycznej w Osace, Mamiko do Polski przyjechała pod koniec lat 90. na 3-letni staż podyplomowy w Akademii Muzycznej im. F. Chopina w Warszawie. Tu także odnosiła sukcesy w wielu konkursach pianistycznych. Doskonaliła swój warsztat pod kierunkiem wielu wybitnych profesorów: K. Katada, S. Ueda, J. Romaniuka, R. Sanjinez, K. Kennera i T. Szebanowej.

     Mówi się o niej: "Jej interpretacje wyróżnia ogromna wraźliwość na piękno dźwięku i dopracowanie szczegółów granego utworu".

Występy pianistki przyjmowane są w naszym kraju bardzo entuzjastycznie. Ma na swoim koncie kilkadziesiąt koncertów solowych, m. in. na zaproszenie Stowarzyszenia Dwa Brzegi wystąpiła podczas Puławskiego Festiwalu "Wszystkie Strony Świata" w Puławach. Wzięła udział w Międzynarodowym Festiwalu "Podlaska Oktawa Kultur" w Białymstoku. Wystąpiła z Recitalem Chopinowskim w Pałacu Potockich w Radzyniu Podlaskim oraz w Sannikach - "Wakacje na miarę Chopina". W willi Atma w Zakopanem zaprezentowała kilka preludiów Karola Szymanowskiego w trakcie "Marcowych Wieczorów Kameralnych".

     Posiada bardzo szeroki repertuar sięgający od Bacha, przez Mozarta, Beethovena, Chopina, Schumanna, Rachmaninowa, aż po klasyków XX wieku.

HIBIKI Trombones (kwartet puzonowy)
     Zespół HIBIKI Trombones to kwartet puzonowy, który pomimo jednorodności instrumentalnej potrafi stworzyć przeróżne klimaty muzyczne.

 

Zespół świadomy tej bogatej różnorodności z równą przyjemnością wykonuje utwory okresu wczesnego renesansu, baroku, klasycyzmu, muzyki romantycznej, impresjonistycznej i XX wieku. Nie zapomina też o zasługach puzonu na polu muzyki rozrywkowej chętnie grając muzykę lżejszą o charakterze tanecznym i jazzowym.

W repertuarze posiada wiele transkrypcji znanych przebojów muzyki klasycznej ,a także kompozycje tworzone specjalnie na kwartet puzonowy, oraz własne opracowania znanych przebojów.

Kwartet z wielkim powodzeniem wystąpił m.in. w Lubsku oraz w Kamieniu Pomorskim w ramach Międzynarodowego Koncertu Muzyki Kameralnej i Organowej, a wykonanie zostało przyjęte przez publiczność owacjami na stojąco.

Muzycy związani są zawodowo z Orkiestrą Teatru Wielkiego - Opery Narodowej w Warszawie.

Tomomasa Ueyama - puzon tenorowy

Urodził się w Hyougo w Japonii. Rozpoczął nauką gry na puzonie w szkolnej orkiestrze instrmentów dętych w wieku jedenastu lat.
Po ukończeniu studiów na Uniwersytecie Soai w Osace w klasie prof. Shinichi Goh w roku 1987, przyjechał do Polski na staż podyplomowy w Akademii Muzycznej im. F. Chopina w Warszawie w klasie prof. Romana Siwka, który ukończył z oceną celującą. Już w czasie studiów występował wielokrotnie z koncertami jako solista. Jest laureatem II nagrody Konkursu Zespółów Kameralnych w Bydgoszczy w roku 1989.
Swoje umiejętności doskonalił również pod kierunkiem Ardasha Marderosiana oraz Branimira Slokara.
Specjalizuje się w grze na puzonie tenorowym i altowym, na trąbce basowej oraz na euphonium. Współpracuje z wieloma orkiestrami takimi jak, Polska Orkiestra Radiowa, Sinvonia Varsovia, Filharmonia Narodowa i Warszawska Opera Kameralna.
Obecnie pracuje jako solista w orkiestrze Teatru Wielkiego Opery Narodowej w Warszawie.

Piotr Dąbrowski - puzon tenorowy

Choć od najmłodszych lat zafascynowany muzyką, regularną naukę rozpoczął dopiero w wieku siedemnastu lat. Państwową Szkołę Muzyczną II st. im. J.Elsnera w Warszawie ukończył w klasie

R.Krajewskiego jako wyróżniający się uczeń. W trakcie nauki w tworzonym z kolegami szkolnym kwartecie puzonowym zdobył III nagrodę Ogólnopolskiego Konkursu Zespołów Kameralnych we Wrocławiu. Naukę kontynuował w Akademii Muzycznej im. F.Chopina w Warszawie. Rok przed odebraniem dyplomu akademickiego rozpoczął pracę w orkiestrze Teatru Wielkiego Opery Narodowej.

Piotr Dąbrowski współpracuje obecnie z wieloma orkiestrami m.in. z Polską Orkiestrą Radiową czy Warszawską Orkiestrą Kameralną. W ich składzie dokonał wielu nagrań i odbył liczne tourne. Od wielu lat gra w jedynym w Polsce zespole puzonów wąskomenzurowych Trombastic. Zespół ten został wyróżniony w 2010 r. statuetką Fryderyk za płytę Battalia.

Jest absolutnym entuzjastą puzonu i wszelkich działań z nim związanych. Uczestniczył w dorocznym ogólnoświatowym spotkaniu puzonistów pod egidą International Trombone Associacion w Austrii.

Jednak to kameralistyka jest tą przestrzenią , w której najpełniej realizuje się muzycznie. Dlatego do najnowszego projektu – Hibiki podchodzi z dużym entuzjazmem i ekscytacją, a także ze sporymi nadziejami na sukcesy muzyczne.

Ewa Harasimiuk - puzon tenorowy

Naukę gry na puzonie rozpoczęła w wieku 10 lat w Państwowej Szkole Muzycznej im. F. Chopina w Białej Podlaskiej. W 2010r. ukończyła ZPSM nr 4 w Warszawie, gdzie uczyła się u K. Wojtyniaka. Obecnie jest studentką Uniwersytetu Muzycznego Fryderyka Chopina w Warszawie i kształci się w klasie ad. dr hab. M. Żwirdowskiego.

Umiejętności doskonaliła biorąc udział w wielu kursach mistrzowskich, które prowadzili m.in.: Elliot Chasanow, Joseph Alessi, Bart Van Lier, Ben van Dijk, Zoltan Kiss, Jörgen van Rijen, Michel Becquet, Stefan Schulz.

W roku 2009 została półfinalistką Konkursu Eurowizji dla Młodych Muzyków, a także otrzymała Stypendium Artystyczne im. F. Wybrańczyka. Jest wielokrotną stypendystką Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz Krajowego Funduszu na Rzecz Dzieci.

Ponadto jest laureatką wielu konkursów krajowych i międzynarodowych, między innymi:

  • I nagrody na Międzynarodowym Konkursie Etiuda w Szczecinie

  • I nagrody oraz nagrody specjalnej SIMC Organisation Committee za najlepsze wykonanie kompozycji szwedzkiej na Stockholm International Music Competition

  • I nagrody na Konkursie Puzonowym w ramach III Spotkań Puzonowych w Żywcu

  • II nagrody na  Międzynarodowym Konkursie Instrumentów Dętych we Wrocławiu

  • II nagrody na VII i VIII Międzynarodowym Festiwalu Instrumentów Dętych Blaszanych w Mielcu

Ewa jest także członkiem zespołu Szymanowski Big Band, z którym w 2010 roku zdobyła nagrodę GRAND PRIX na XI Międzynarodowym Konkursie „Nowe możliwości” w Rydze( Łotwa).

Rafał Piłasiewicz - puzon basowy

Ur.21.02.1969 w Białymstoku. Swoją przygodę z muzyką rozpoczął nauką gry na fortepianie w klasie prof. J.Frankiewicz. Naukę kontynuował ucząc się gry na puzonie w Średniej Szkole Muzycznej w Białymstoku w klasie prof. S.Olchanowskiego. W 1988 zajął II miejsce na Ogólnopolskim Komkursie Instrumentów Dętych w Olsztynie.
W 1994 ukończył Akademię Muzyczną im.F.Chopina w Warszawie w klasie prof. R.Siwka i as. K.Wojtyniaka. Jest laureatem I nagrody Konkursu Zespółów Kameralnych w Bydgoszczy. Swoje umiejętności doskonalił pod okiem Stephena Andersona, Ardasha Marderosiana, Verna Kagarica.
Specjalizuje się w grze na puzonie basowym i kontrabasowym.
Pracuje w Teatrze Wielkim Opery Narodowej. Współpracuje z takimi orkiestrami jak Polska Orkiestra Radiowa, Sinvonia Varsovia, Filharmonia Narodowa, Warszawska Opera Kameralna. Z orkiestrami tymi dokonał wielu nagrań muzyki klasycznej i filmowej. Wielokrotnie występował w kraju. Koncertował w Japonii, Korei, USA, Omanie, Emiratach Arabskich oraz w wielu krajach Europy .
Od 1995 zajmuje się również działalnością pedagogiczną. Uczy gry na puzonie w Średniej Szkole Muzycznej im.F.Chopina w Warszawie.
 

bottom of page